Jdi na obsah Jdi na menu
 


Draci

27. 5. 2007
Draci jsou záhadná kouzelná stvoření. Jsou velmi chytří a mají velké kouzelnické schopnosti, o kterých ani sami nevědí. V prvních několika týdnech po narození velmi rychle rostou, potřebují neustále jíst. V pozdějiších letech vydrží bez jídla i celé týdny nebo měsíce. Když jsou půlroku staří dokáží chrlit oheň. Jejich šupiny dokáží odrazit šíp i kopí, jejich slabinou jsou břicho a křídla.

Dračí Jezdci
Každý drak si svého Jezdce vybírá už ve vajíčku, proto je normální, když se nelíhne i několik let. Jezdec a jeho drak spolu dokáží komunikovat myšlenkami, což se Jezdec velmi brzo naučí i pro ostatní tvory, stejně tak lidi. Jezdci prochází tvrdým výcvikem bojování s mečem, kouzlení, vytrvalosti a přemýšlení.
Jako svůj symbol mají na ruce gedwëy ignasia štříbrnou dlaň, která se jim vytvoří, poté když se prvně dotknou svého draka.

Známý draci
Beroan, Briam, Eridor, Frundor, Galzra, Gretiem, Hírador, Ingothold, Juga, Jura, Roslarb, Silák Ohen, Vanilor
Glaedr - starý zlatý drak, syn Siláka Ohena. Stal se Oromisovým drakem, před pádem Jezdců, byl Galedr vážně zraněn, z jeho přední kkončetiny zbyl pouze pahýl. Proto se s Oromisem vydali do lesů Du Waldenvarden, kde čekali na dobu než příde nový Jezdec se svým drakem a bude moct být započen výcvik.
Trn - velký červený Murtaghův drak.
Šruikan - Galbatorixův drak, kterého ukradl Jezdci, kterého Galbatorix zabil. Mocnými kouzly ho svázal se s sebou a šruiken se stal jeho vězněm.

Dračice
Lenora, Miremel, Ofeila
Safira - Toto jméno nesli dvě dračice. Ta první byla Bromova dračice, která zemřela v Bitvě o Dorú Areaba. Ta druhá byla Eragonova fialová dračice, první ze tří vajec, které Galbatorix uschoval po pádu Jezdců ve svém hradě, kde mu ho ale ukradl Brom. Safira se stala Eragonovou nejlepší přítelkyní, vždy mu dobře radila. Když Eragon dorazil do Farthen Dur, trpaslíci ji darovali dračí brnění.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář